Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Neurochirurgai

Neurochirurgija, tai medicinos sritis, efektyviai diagnozuojanti įvairias nervų sistemos ligas ir jas gydanti, taikant naujausius mokslinius atradimus bei pažangiausią techniką. Neurochirurgai pasiruošę kiekvienam pacientui suteikti reikiamą pagalbą bei dėmesį.

Neurochirurgija apima skirtingų procedūrų taikymą, leidžiantį pasiekti geriausius gydymo bei tyrimų rezultatus. Viena iš tokių procedūrų – kraniotomija. Šios operacijos metu gali būti pašalinamas auglys arba atliekami kiti reikalingi medicininiai veiksmai, pavyzdžiui, atpalaiduojamas nervas ar sustabdoma galvos smegenų kraujotaka. Procedūros metu chirurginiais mikroskopais padaromas nedidelis pjūvis, leidžiantis sumažinti kitų smegenų audinių ar dalių pažeidimus.

Dar viena dažnai neurochirurgų atliekama procedūra – neuroendoskopija. Jos metu pasitelkiami minimaliai invaziniai endoskopai, kurie naudojami siekiant iš smegenų skilvelio paimti nervinio audinio biopsiją, smegenų skysčio mėginį arba sumažinti kaukolės viduje susidariusį spaudimą. Kartu su neuroendoskopija dažnai pasitelkiama gana nauja technologija – neuronavigacija, kuri suteikia galimybę pašalinti smegenyse susidariusius patologinius židinius, kuo mažiau pažeidžiant sveikus smegenų audinius.

Neurochirurginių operacijų metu yra užtikrinamas aukštas saugumo lygis. Jų metu kruopščiai vykdoma anestezija, imobilizacija ar amnezija, sukuriamos operacijai reikalingos optimalios sąlygos ir užtikrinamas švelnus paciento pabudimas. Kaip minėta aukščiau, neurochirurgija apima ne tik profesionalias operacijas, bet ir išsamų neurologinį ištyrimą, padedantį nustatyti tikslią diagnozę bei sudaryti efektyvų gydymo planą.