Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Nevaisingumo gydymas

Northway“ medicinos centre taikomos pagalbinio apvaisinimo procedūros:

• Spermos tyrimas atliekamas pagal Pasaulinės Sveikatos Apsaugos Organizacijos (PSO) reikalavimus. Tiriamos spermos fizikinės savybės, spermatozoidų koncentracija, jų judrumas, morfologijos pokyčiai bei funkciniai testai.

• Postkoitalinis testas (PKT) – testas po sueities.

• Intrauterinė inseminacija (IUI) – apvaisinimo moters kūne metodas, kai atitinkamai paruošta apvaisinamos moters partnerio sperma kateteriu patalpinama jos gimdos ertmėje, esant pratekamiems abiems ar vienam kiaušintakiui. Procedūra atliekama natūralaus arba stimuliuoto menstruacinio ciklo metu.

• In vitro fertilizacija (IVF) – paprastas apvaisinimas mėgintuvėlyje, kai stimuliuotos ovuliacijos metu punktuojamos kiaušidės ir kiaušialąstės aspiruojamos į mėgintuvėlius. Gautos moters lytinės ląstelės lėkštelėje apvaisinamos atitinkamai paruoštos jos partnerio spermos suspensija. Apvaisintos kiaušialąstės auginamos dvi/tris paras (arba esant reikalui ir pacientų norui iki blastocistos stadijos, penkias/šešias paras po apvaisinimo) ir embrionai ar blastocista kateteriu patalpinami moters gimdos ertmėje.

• Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI) – spermatozoido injekcija į kiaušialąstės citoplazmą, kai stimuliuotos ovuliacijos metu punktuojamos kiaušidės ir kiaušialąstės aspiruojamos į mėgintuvėlius. Gautos moters lytinės ląstelės apvaisinamos naudojant mikromanipuliatorių. Jos partnerio atrinktas spermatozoidas įšvirkščiamas tiesiai į kiaušialąstės citoplazmą. Apvaisintos kiaušialąstės auginamos inkubatoriuje dvi/tris paras (arba esant reikalui ir pacientų norui iki blastocistos stadijos, penkias/šešias paras po apvaisinimo), ir embrionai ar blastocista kateteriu patalpinami moters gimdos ertmėje.

• PICSI metodas – fiziologiškai atrinktų spermatozoidų panaudojimas ICSI metodui. Šiuo būdų atrinkti spermatozoidai yra labiau subrendę ir pasireiškia mažesne chromosomų aneuploidijos tikimybe.

• Blastocistų auginimas – tai embriono auginimas iki penktos ar šeštos dienos, pasiekęs aukštesnę fiziologinio vystimosi stadiją. Embrionų auginimas laboratorijoje iki blastocistos leidžia atrinkti geriausius embrionus perkėlimui į gimdą.

• Embriono skaidriojo dangalo suploninimas (Assisted hatching) – atliekamas prieš patalpinant embrioną į gimdą, siekiant palengvinti jo implantaciją.

• Vitrifikacija – greitas kiaušialąsčių/zigotų/embrionų/blastocistų šaldymas. Tai neperkeltų į gimdą moters lytinių ląstelių užšaldymas ir laikymas skysto azoto konteineryje iki kol pacientai pareikš valią jas atšildyti. Perkeliant atšildytus embrionus išvengiama pakartotinos pagalbinio apvaisinimo procedūros ir vaistų kiaušidžių stimuliacijai vartojimo. Tokiu būdu tausojama moters sveikata.

• Spermos šaldymas – tai galimybė ateityje turėti savų vaikų, kai numatomas onkologinių ligų chemoterapinis, rentgenoterapinis ar operacinis gydymas. Vėliau, kai vyras pasveiksta, atšildyta jo sperma gali būti naudojama apvaisinti jo partnerę, taikant IUI, IVF ar ICSI procedūrą.

• Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių (TESA) – mikrochirurginė procedūra, kai iš sėklidžių paimami sėkliniai latakėliai ir juose ieškoma spermatozoidų. TESA gali būti atliekama diagnostikos tikslais, kai atlikus spermos tyrimą, nerandama spermatozoidų, arba šiuo būdu išgauti spermatozoidai naudojami, atliekant ICSI procedūrą