Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Dubens organų nusileidimo ir šlapimo nelaikymo korekcija Milex žiedais

Dubens organų nusileidimas ir iškritimas bei šlapimo nelaikymas – tai moterų problema apie kurią dažnai vengiama kalbėti, tačiau ji stipriai paveikia kasdienį gyvenimą.

Daugiau nei pusė moterų, kurioms daugiau negu 50 metų, taip pat jaunesnio amžiaus moterys, patiria vienokio ar kitokio laipsnio dubens organų (gimdos, makšties, tiesiosios žarnos, šlapimo pūslės, šlaplės) slinkimą ar iškritimą, jį dažnai lydi ir šlapimo nelaikymas. Esant dubens organų nusileidimui pagrindiniai simptomai gali būti lytinių organų tempimo žemyn jausmas, „guzas“, išlindęs iš lytinių takų, lytinių organų spaudimo jausmas, sunkus šlapinimasis ir vidurių užkietėjimas. Šių problemų pagrindinės priežastys gali būti gimdymas, raumenų tonuso sumažėjimas ir nebuvimas, menopauzė, nutukimas, šeimos ligos, dubens trauma ar ankstesnės operacijos, nuolatinis sunkių svorių kėlimas, chroniškas vidurių užkietėjimas ir kitos.

Jaunesnėms moterims, kurioms problema nėra pažengusi, rekomenduojama ją spręsti fizioterapinėmis priemonėmis, pilvo presą ir tarpvietės raumenis stiprinančiais Kėgelio pratimais. Moterims, kurioms problema yra pažengusi ir yra aiškūs jos simptomai, pavyzdžiui 2-3 laipsnio iškritimas, problema gali būti sprendžiama operaciniu arba minimaliai invaziniu būdais. Minimaliai invazinis būdas koreguojant organų padėtį medicininio silikono žiedais taikomas moterims, kurios nenori operuotis, taip pat toms, kurioms dėl įvairių gretutinių ligų operacijos yra negalimos arba operacija privalo būti atidėta. Naujos kartos Milex žiedai gaminami iš medicininio silikono. Teisingai prižiūrint juos galima naudoti ilgą laiką, yra mažesnė alerginių reakcijų tikimybė, pacientes mažiau vargina gleivinės sudirgimai ar pragulos. Milex žiedų dydis ir forma parenkami priklausomai nuo pasislinkimo arba iškritimo laipsnio, moters anatomijos ir kitų svarbių faktorių.