Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Histeroskopija

Histeroskopija – tai diagnostikos ir gydymo metodas, padedantis apžiūrėti bei įvertinti gimdos ertmės pokyčius ir atlikti chirurginius veiksmus joje.

Histeroskopija dažniausiai atliekama esant gimdos gleivinės polipams ar miomoms, deformuojančioms gimdos ertmę, įtariant gimdos gleivinės hiperplaziją (išvešėjimą). Minėti gimdos gleivinės patologiniai pakitimai sukelia gausų, užsitęsusį, neretai su kraujo krešuliais, ar nereguliarų kraujavimą iš gimdos. Histeroskopijos metu tiksliai diagnozavus ir pašalinus gimdos polipą ar miomą, moterų nebevargina nenormalūs kraujavimai. Jei moteris skundžiasi gausiu ir užsitęsusiu kraujavimu mėnesinių metu, ar nereguliariu kraujavimu iš gimdos, ir tokio kraujavimo nepavyksta ar tiesiog negalima gydyti medikamentinėmis priemonėmis, rekomenduojama histeroskopinė gimdos gleivinės abliacijos operacija. Ši endoskopinė procedūra neretai tampa alternatyva gimdos pašalinimo operacijai. Esant neaiškios kilmės kraujavimui iš gimdos pomenopauzės laikotarpiu, diagnostinė histeroskopija padeda nustatyti patologinio kraujavimo priežastį, kuria gali būti ir piktybinis gimdos kūno navikas. Histeroskopija taip pat atliekama ir dėl nevaisingumo, bei kai kurių kitų priežasčių (pvz., nepavykus ištraukti iš gimdos kontraceptinės spiralės). Nevaisingumo priežastimis gali būti gimdos anomalijos, vidinės gimdos sąaugos, pertvaros gimdos viduje, miomos, deformuojančios gimdos ertmę. Gimdos vidinės sąaugos gali susidaryti po anksčiau buvusių intervencinių gimdos procedūrų (pvz., gimdos išgrandymo operacijos dėl gausaus kraujavimo). Gimdos anomalijos patvirtinamos tik atlikus endoskopines operacijas. Atlikus histeroskopiją, galima įvertinti, diagnozuoti arba paneigti įtariamą sutrikimą. Jei moteris patiria kelis iš eilės ankstyvus pasikartojančius persileidimus, histeroskopija padėtų išsiaiškinti galimą priežastį, pvz. dalinę gimdos pertvarą, ir ją pašalinti. Dažnai užtenka tik minimalios chirurginės korekcijos ir porą gali lydėti sėkmė.

Histeroskopija neatliekama, jei moteris yra nėščia, serga lyties organų uždegimais, gimdos kaklelio vėžiu. Taip pat, jei ji turi sunkių sveikatos problemų. Tuomet ji tiriama ir gydoma kitais metodais.

Pacientei taikoma bendrinė, dažniausiai intraveninė nejautra, todėl operacijos metu skausmas nejaučiamas. Histeroskopas – į teleskopą panašus plonas prietaisas. Išplėtus gimdos kaklelį, jis įkišamas į gimdą, nedideliu kiekiu skysčio išplečiama gimdos ertmė. Ginekologas apžiūri gimdos kaklelio kanalą, gimdos ertmę, – visa tai aiškiai matoma telemonitoriaus ekrane. Jei randa patologinių pakitimų, – juos pašalina. Jei kyla įtarimų dėl gimdos gleivinės būklės, ištyrimui paimama biopsija – audinių gabalėliai. Histeroskopijos metu viskas daroma aiškiai matant, todėl gimdos ertmės ligų diagnostika yra labai patikima.

Po operacijos skausmas minimalus, nėra jokio pjūvio ar žaizdos pilve, tad nekyla žaizdų infekcijos grėsmė. Be to, pacientė tą pačią dieną po operacijos išleidžiama į namus ir kitą dieną, ar po dienos gali grįžti į darbą. Vieną – dvi savaites po operacijos nerekomenduojama plaukioti baseine, ežere ir pan., naudoti makšties tamponų. „Northway“ medicinos centre histeroskopija atliekama ypač tausojančiai, naudojant plonesnius, nei įprastai instrumentus. Taip pacientė po operacijos jaučia mažiau diskomforto.

“Northway” medicinos centras yra sudaręs sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl bazinė operacijos kaina apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.