Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Apgamų šalinimas

Radiochirurgija – tai operacija be pjūvio. Šalinant odos gerybinius auglius radiochirurginiu būdu minimaliai pažeidžiami minkštieji audiniai, išvengiama nervinių galūnių stimuliacijos, skausmingų raumenų susitraukimų, patinimo, skausmo. Užtenka tik vienos procedūros, todėl greičiau gyja žaizdelės, o likę randeliai beveik nepastebimi. Dėl šių priežasčių radiochirurginiu metodu dažnai atliekamos operacijos ir procedūros veido bei kaklo srityje (apgamų šalinimas ir kt.).

Apie apgamo prigimtį, tinkamiausią jo šalinimo būdą sprendžia tik tai atliekantys gydytojai po vizualaus apžiūrėjimo, patikrinimo dermatoskopu, tyrimų įvertinimo.
Apgamai šalinami sulaukus 14 metų. Vieno apgamo šalinimo trukmė 10-15 min. Gijimo laikas – iki 10-12 dienų.

Po apgamų pašalinimo galimi laikini pigmentacijos sutrikimai, nežymūs randiniai pakitimai, kurie gali būti gydomi specialiais pleistrais ar tepalais.
Kad apgamų bei kitų odos darinių šalinimo vietoje neatsirastų žymių (pvz. pigmentinių dėmių), po procedūros būtina vengti tiesioginių saulės spindulių. Nukritus šašui, rekomenduojama buvusio odos darinio vietą uždengti pleistro gabalėliu ar tepti apsauginiu kremu nuo saulės. Pavasarį ir vasarą nepatariama šalinti apgamų ar kt. odos darinių viršutinėje veido dalyje.

Jeigu pacientas yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu, apgamų ir odos gerybinių auglių šalinimo procedūras apmoka teritorinė ligonių kasa. Privaloma turėti būtinus tyrimus: bendrą kraujo, gliukozės kiekio kraujyje, kraujo krešumo, bendrą šlapimo, EKG (elektrokardiograma ramybės būsenoje). „Northway“ medicinos centre visus tyrimus galima atlikti per 4-5 val. Tyrimų kaina- 119 Lt. Tyrimai turi būti atlikti ne vėliau kaip per 2 savaites iki apgamų ar kt. odos darinių šalinimo dienos. Laboratoriniai tyrimai centre atliekami darbo dienomis ir šeštadieniais.