Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Blauzdų plastika

Blauzdų forma būna sąlygota genetinių veiksnių (X formos kojos, šleivapėdystė), įtakos jai gali turėti ir kai kurios persirgtos ligos (poliomielitas) ar patirtos traumos. Vienas iš sprendimo būdų yra blauzdų plastika implantais. Implantų yra įvairių formų ir dydžių, jie pritaikomi kiekvienam pacientui individualiai.
Operacijos metu koreguojama blauzdų forma. Po persirgtų ligų ar patirtų traumų yra atstatomas blauzdų proporcingumas. Tai ypač aktualu moterims, kurios po operacijos jaučiasi geriau, dėvėdamos virš kelių esančius drabužius. Vyrams implantais padidinama blauzdos apimtis, kojos atrodo raumeningesnės.
Pjūvis yra atliekamas vidiniame kelio linkyje. Tokiu būdu randas puikiai paslepiamas ir tampa nepastebimas. Įdedamas implantas ir pjūvis susiuvamas. Dažniausiai vienos kojos operacija užtrunka nuo 45 min. iki 1 val.
Operacija yra atliekama taikant vietinę arba bendrąją nejautrą. Praėjus kelioms valandoms po operacijos, jei nėra komplikacijų, pacientas išleidžiamas į namus.
Iškart po operacijos blauzdos gali būti sustingusios ir skausmingos. Diskomfortas pjūvių vietoje jaučiamas minimaliai, nes jie būna nedideli. Kraujosrūvos pjūvių vietoje išnyksta poros savaičių laikotarpyje. Pirmosiomis dienomis po operacijos skausmo malšinimui skiriami medikamentai, tinimo prevencijai rekomenduojamas šaltas kompresas.
Judėjimo funkcijos atsistato praėjus kelioms dienoms po operacijos. Aktyvaus laisvalaikio leidimo (važinėjimas dviračiu, bėgiojimas) derėtų vengti ne mažiau kaip 6 savaites.
Didelės komplikacijos pasitaiko retai. Kaip ir kiekvienos operacijos ar procedūros atveju, galima infekcija ar organizmo reakcija į anesteziją. Retas atvejais pasireiškia kraujavimas, implantų pasislinkimas, deformacija.