Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Krūtų plastika: mažinimas, didinimas, pakėlimas

Tai bene populiariausios plastinės operacijos. Pacientes plastikos chirurgai skirsto į tam tikras grupes. Viena grupė – moterys, kurioms krūtys neišsivystę arba nevienodai išsivystę. Kitos – kelis vaikus pagimdžiusios ir krūtimi maitinusios moterys, kurių kadaise buvę gražios krūtys subliūkšta.
Tai didelis psichologinis diskomfortas moterims. Tokiais atvejais krūtinė didinama implantais.

Moterims, kurių krūtys nusvyra, atliekamos krūtinės pakėlimo operacijos. Jei krūtys per didelės – atliekamas krūtinės mažinimas ir pakėlimas. Kiekvienas atvejis individualus ir kiekvienu atveju atliekama atitinkama procedūra, visų pirma, išsiaiškinus pacientės pageidavimus.
Kartais po pokalbio su plastikos chirurgu pacientės nesiryžta operacijai, nes, pavyzdžiui, krūtinės pakėlimas susijęs su randais. Krūtinės didinimas implantais šia prasme mažiau atbaidantis, nes implantas „įdedamas“ atlikus nedidelį, 4-5 centimetrų pjūvelį. Jei krūtys nusvirusios, atliekamas ir didinimas, ir pakėlimas, – tada po operacijos lieka daugiau randų.

Naudojami aukštos kokybės implantai. Jų sienelė yra silikoninė, skiriasi tik turinys. Populiariausi yra užpildyti silikono geliu. Net pažeidus tokį implantą, silikono gelis iš jo neišteka, o pati implanto kapsulė pagaminta taip, kad organizmas implanto neatmestų ir būtų kuo mažiau komplikacijų. Implantams suteikiama garantija. Jie labai kokybiški ir vien dėl termino, jei pacientė jaučiasi gerai, nekeičiami. Pakeisti implantą gali reikėti tik dėl kokių nors komplikacijų, formos pasikeitimo arba patobulinimo ir pan. Moksliškai įrodyta, kad krūtų implantai krūties vėžio nesukelia.

Po krūtų didinimo ar mažinimo operacijų pacientės stacionare, stebimos medikų, praleidžia 1-2 dienas – priklausomai nuo atliktos operacijos sudėtingumo.