Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Pilvo plastika ir riebalų nusiurbimas

Pilvo plastikos prireikia, kai po nėštumo deformuojasi pilvo siena. Kai kurioms moterims po nėštumo pilvo siena negrįžta į pirminę padėtį, įvyksta vadinamosios baltosios linijos diastazė, padidėja atstumas tarp pilvo tiesiųjų raumenų. Taip pat gali suglebti oda, atsirasti strijos, prijuostės tipo deformacija. Fiziniais pratimais moteris negali atstatyti buvusios formos.

Operacijos metu galima pašalinti „prijuostę“, atidalinti odą su poodžiu nuo pilvo sienos, panaikinti diastazę suartinant raumenų pilvelius ir ištempti odą nuo bambos iki gaktos srities. Tokiu būdu pašalinama ne tik nudribusi oda, bet ir į pradinę padėtį grąžinami pilvo raumenys, vėl paryškinant taliją.

Riebalų nusiurbimas dažniausiai atliekamas pilvo plastikos operacijos metu, kai papildomai panaikinamos riebalų sankaupos šonuose. Tačiau jis gali būti taikomas ir atskirai. Procedūros metu panaikinamos riebalų sankaupos tam tikrose lokaliose zonose – pagurklio, pilvo srityje, šlaunų išoriniuose paviršiuose ir pan.
Per nedidelius pjūvelius į organizmą įvedami zondai, suleidžiami specialūs vaistai ir tam tikra įranga pašalinami vaistai kartu su riebalų ląstelėmis. Po operacijos pacientas stacionare praleidžia parą, nes pjūvių vietos gali šlapiuoti. Vėliau nedideli pjūveliai užklijuojami ir pacientas išleidžiamas namo.
Praėjus savaitei po operacijos galima planuoti grįžti į darbą, tačiau fizinių pratimų reikia vengti mažiausiai mėnesį. Sveikimą pagreitina ir palengvina dėvimas spaudžiamasis korsetas (jis padeda sutvirtinti naują pilvo formą), gulėjimas pusiau sėdimoje padėtyje, sulenkiant kojas per kelius ir klubus. Tokiu būdu ilsintis mažėja pilvo sienos tempimas. Randai ilgainiui šviesėja ir tampa nežymūs.
Vis dėlto riebalų nusiurbimas atliekamas ne visais atvejais. Visų pirma, pacientui siūloma kreiptis į dietologą ar chirurgą, atliekantį skrandžio mažinimo operacijas, taip pat rekomenduojama keisti gyvenimo būdą, sportuoti.