Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Randų plastika

Randai susidaro dėl traumų, cheminių ir temperatūrinių nudegimų, chirurginių operacijų, jonizuojančios spinduliuotės. Nuo randų prigimties, vietos, formos, dydžio, gylio priklauso ir jų gydymas – šlifavimas, tirpalų injekcijos, chirurginis. Ar randas taps mažiau pastebimas, ar visai nesimatys, lemia ne tik gydymo sudėtingumas bei teisingai parinkta metodika, bet ir paveldimos odos gijimo savybės, pigmentacija, žmogaus amžius. Kai kurie randai primena apie save kiekvieną dieną, ypač esantys lenkimo vietose, ribodami raumenų, sąnarių, sausgyslių judesius. Randai gali kelti ir psichologinių problemų dėl atsiradusios išvaizdos trūkumų.
Nereiktų vengti apsilankyti pas plastikos chirurgą, nes dalis randų šalinama, taikant vietinę nejautrą ir gali būti gydomi ambulatoriškai.
Neretai plastikos chirurgai sulaukia vaikų, – juk tokiame amžiuje judrūs, neatsargūs vaikai patiria įvairių traumų. Kad estetinis defektas neperaugtų į psichologines problemas, plastinę operaciją rekomenduojama atlikti iki brendimo pradžios.