Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Cirkumcizija (apipjaustymas)

Nepaisant religinių įsitikinimų ir mados, būna ir medicininių priežasčių, kai vyrą apipjaustyti būtina. Medikai apyvarpės apipjaustymą vadina cirkumcizija ir nurodo keletą priežasčių, kai šios operacijos reikia.

Dažniausiai cirkumcizija reikalinga, kai susiaurėjęs išorinis apyvarpės žiedas (arba anga). Pagrindinis šio susiaurėjimo požymis – apyvarpės negalima atsmaukti arba ji atsismaukia sunkiai, jaučiamas skausmas. Tai pavojinga būklė, nes lytinių santykių metu susiaurėjusi apyvarpė gali atsismaukti, užstrigti už varpos galvutės ir ją suspausti. Tokiu atveju, jei laiku nebus suteikta pagalba, galvutė gali gangrenuoti.

Kartais apyvarpė susiaurėja taip, kad pro ją negali pratekėti šlapimas. Su tokia problema dažniau susiduria vyresnio amžiaus vyrai, ypač sergantys cukriniu diabetu. Po apyvarpe kaupiasi įvairūs nešvarumai, dauginasi bakterijos, kurios gali sukelti apyvarpės ar varpos galvutės gleivinės uždegimus. Maža to, uždegimai gali išplisti ir į šlapimo pūslę bei lytinius organus. Dažnai infekcinėmis ligomis užkrečiama ir seksualinė partnerė.

Rečiau apyvarpę apipjaustyti tenka dėl auglių ar dažnų apyvarpės odos uždegimų, kuriuos sukelia įvairios bakterijos ar grybeliai.

Operacijos metu skausmas nejaučiamas, nes taikoma nejautra. Po operacijos keletą dienų gali būti jaučiamas maudimas ar perštėjimas, kuris pamažu nurimsta.

Net ir menki apyvarpės defektai (siaura apyvarpė, per trumpas pasaitėlis ir kt.) dažnai vyrams sukelia daug nemalonių fizinių ir moralinių kančių, tačiau nereikėtų bandyti susitaikyti su šia problema, o tuo labiau – užsisklęsti savyje, vengti intymaus bendravimo. Specialisto konsultacija ir palyginti nesudėtinga chirurginė procedūra gali iš esmės pakeisti gyvenimą.

“Northway” medicinos centras yra sudaręs sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl bazinė operacijos kaina apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.