LT RU

Akupunktūra – vartai į žmogaus organizmą

Vienas populiariausių Kretingos “Northway”  medicinos centro gydytojų – refleksoterapeutas Konradas Nastopka, gydantis akupunktūra. Netradicinis gydymo būdas – akupunktūra – padeda atkurti organizmo pusiausvyrą ir suaktyvina vidinius procesus, leidžiančius  žmogui susidoroti su jį užklupusia liga. Gydytojas K. Nastopa akupunktūra užsiima jau net keturis dešimtmečius.

Kinų akupunktūra, pasak refleksoterapeuto K. Nastopkos, tai savotiška medicinos filosofija, kuri žvelgia į žmogaus organizmą kaip į visumą, o ne vien gydo kurią nors ligą. Žmogaus kūno paviršiuje tam tikromis linijomis yra išsidėstę akupunktūriniai taškai. „Tradicinėje kinų medicinoje aprašyta, su kokiais organais tos linijos susijusios, kokia jų paskirtis, kurie taškai kokioms ligoms skirti gydyti. Gydoma į tam tikrus aktyvius kūno taškus įduriant specialias labai plonas adatėles. Taip jos paliekamos 10 – 40 minučių.  Gydymo trukmė priklauso nuo to, ką norima pasiekti: ar pastimuliuoti organizmą, ar apraminti skausmą, uždegimą. Dėl tokio įvairialypio poveikio akupunktūra galima gydyti daugelį negalavimų. Tokių aktyvių taškų organizme yra apie 1000, tačiau stimuliuojama tik nuo kelių iki kelioliokos akupunktūrinių taškų“, – sakė gydytojas K. Nastopka.

Adatos padeda daugeliui

Pasak gydytojo Konrado Nastopkos, dauguma pacientų į jį pagalbos kreipiasi dėl nervų sistemos, stuburo, sąnarių ligų, alergijų. „Dažniausiai gydome stuburo osteochondrozės kamuojamus žmones, kuriuos vargina galvos skausmas bei svaigimas, kaklo, nugaros skausmai, rankų tirpimas. Taip pat  atvyksta sergantieji kelių, klubų osteoartroze,  reumatoidiniu poliartritu, varginami raumenų sustingimo. Adatos veiksmingai gydo nervų sistemos ligas: tarpšonkaulinių nervų, trišakio nervo neuralgiją. Akupunktūra – tai neskausminga efektyvi pagalba sergant migrena, esant nevalingiems raumenų trūkčiojimams, vadinamiesiems tikams“, – pasakojo gydytojas refleksoterapeutas. Akupunktūra gydomos ir alerginės odos ligos. Pasak K. Nastopkos, daugėja alergiškų žmonių, ypač vaikų. „Visa tai nuo aplinkos: oras, vanduo, buitis, maistas, drabužiai – visur netrūksta „chemijos“, – mano gydytojas. Vienam susirgimui gydyti vidutiniškai prireikia nuo 8 iki 12 akupunktūros procedūrų. Kuo labiau liga įsisenėjusi –  tuo gydymas ilgesnis.
Akupunktūra nerekomenduojama tada, kai ligonis – labai išsekęs, kai susergama ūminėmis ligomis, kai kraujuojama iš vidaus organų bei esant onkologiniams susirgimams. Priežastis ta, kad akupunktūra gali tik suaktyvinti jau prasidėjusius procesus.
Taikant akupunktūrą būtina viena sąlyga – pacientas turėtų nevartoti alkoholio.

Atsikrato žalingų įpročių

Netradicinis gydymo būdas – akupunktūra – veiksmingai padeda ir tiems, kurie nori atsisakyti žalingų įpročių: rūkymo, svaigalų, priklausomybės azartiniams žaidimams. Taip pat akupunktūra padeda ir esant nutukimui, procedūromis galima slopinti padidintą apetitą. Tokių pacientų gydytojas K. Nastopka sakėsi turintis tiek daug, kad vos spėjantis suktis. Kartą grupė rūkalių, susitarę mesti rūkyti,  iš vieno pamario rajono į Kretingą atvyko net autobusiuku. „Kai kurie pacientai atvyksta ne po vieną kartą, nes neišlaiko, vėl ima gerti ir rūkyti. Vien akupunktūros nepakanka, kartais reikia ir kompleksinio gydymo, psichologinės pagalbos, taip pat didelio palaikymo šeimoje ir paties žmogaus noro keisti gyvenimo būdą“, – pabrėžė gydytojas K. Nastopka. Refleksoterapeutas dažniausiai sulaukia darbingo amžiaus – 30-50 metų pacientų, kurie skundžiasi įvairiais sveikatos sutrikimais ir priklausomybėmis. Į Kretingos „Norhtway“ medicinos centrą, ieškodami pagalbos, žmonės atvyksta iš pačių tolimiausių Lietuvos kampelių.
Akupunktūra nerekomenduojama tada, kai ligonis – labai išsekęs, kai susergama ūminėmis ligomis, kai kraujuojama iš vidaus organų bei esant onkologiniams susirgimams. Priežastis ta, kad akupunktūra gali tik suaktyvinti jau prasidėjusius procesus.
Iš esmės akupunktūra tinka bet kokio amžiaus pacientams.
Taikant akupunktūrą būtina viena sąlyga – pacientas turėtų nevartoti alkoholio
“Netradicinis gydymo būdas – akupunktūra – veiksmingai padeda ir tiems, kurie noro atsisakyti žalingų įpročių: rūkymo, svaigalų, priklausomybės azartiniams žaidimams“, – sakė gydytojas refleksoterapeutas Konradas Nastopka, akupunktūra gydantis žmones jau net 40 metų.

Straipsnį parengė Jurga BARAUSKAITĖ

Joint Commission International ligoninės standartas