Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Gydytojai ginekologai ragina moteris nedelsti

Kretingos “Northway” medicinos centre dirbanti ilgametę darbo patirtį turinti Vilia Šopagienė sako, kad ginekologinų susirgimų daugėja ir pacienčių amžius jaunėja .Neretai moterys uždelsia kreiptis pagalbos į gydytoją ir taip apsunkina gydymosi procesą. “Nereikia baimintis ar gėdytis medikų. Jei tik jaučiate, kad kažkas blogai su sveikata, nedelskite, kreipkitės pagalbos”,- sakė gydytoja V. Šopagienė.

Agnė GEDMINTAITĖ

“Kiekvienos moters pareiga bent vieną kartą per metus apsilankyti pas gydytoją ginekologą. Tokių pacienčių, kurios išties rūpinasi sveikata, turime daug. Bet nemažai moterų dėl neaiškių priežasčių, kažkokių nepagrįstų baimių, laiku nesikreipia į medikus, kai liga jau būna toli pažengusi. Kaip viena moteris sakė: „Galvojau, kad man vėžys ir bijojau eiti pas gydytoją, kad iš tikrųjų nepasakytų, kad tai vėžys“. Tuo tarpu mes turime visą reikalingą įrangą ankstyvai ligų diagnostikai, kuri padeda užkirsti kelią sunkesniems ginekologiniams susirgimams. Atliekame kolposkopiją, gimdos kaklelio tyrimus, ultragarsinius ir kitus tyrimus. Tad nereikia kankintis spėliojant, kokia liga užklupo, geriau tiesiai eiti pas gydytoją“, – sakė V. Šopagienė.
Kretingos „Northway“ medicinos centre pacientėms siūloma išsami ginekologinio profilaktinio tikrinimo programa. Moterys, pasirinkusios tokią programą, gali sutaupyti iki 20 proc.

Atliekamos operacijos

Kretingos “Northway” medicinos centre gydytojos akušerės konsultuoja, diagnozuoja ir gydo įvairius ginekologinius susirgimus, lytiniu keliu plintančias ligas, atlieka echoskopijas, diagnozuoja ankstyvąjį nėštumą, konsultuoja ir prižiūri moteris nėštumo laikotarpiu, taip pat konsultuoja kontracepcijos ir nevaisingumo klausimais. Gydytoja V. Šopagienė radiochirurginiu būdu šalina įvairias kondilomas, papilomas bei karpas. Taip pat dienos chirurgijos centre atliekamos šios operacijos: polipų šalinimas, gimdos abrazija, išorinių lyties organų cistų atvėrimas ir šalinimas, įvairios gimdos kaklelio operacijos,  makšties plastinės operacijos, išorinių lyties organų ir makšties gėrybinių navikų šalinimas ir kitos operacijos.
Pasak akušerės ginekologės V. Šopagienės,  moterys gali kreiptis į centro medikus ir dėl neiškių darinių, guzelių ar spuogelių, atsiradusių ant krūtų, taip pat pasitikrinti krūtis profilaktiškai dėl onkologinių susirgimų. „Northway“ centre pacientes konsultuoja patyręs specialistas gydytojas onkologas chirurgas,mamologas Anatolijus Dementjevas.

Kreipiasi vis jaunesnės pacientės

Dviejų dešimtmečių darbo patirtį sukaupusi akušerė ginekologė Vilia Šopagienė pastebi, kad pastaraisiais metais daugėja ginekologinių susirgimų, o pacientės jaunėja. Pasak gydytojos, anksčiau gimdos ar kiaušidžių patologijos buvo moterų, perkopusių 40 metų, dažna sveikatos problema. Dabar šiomis keturiasdešimtmečių ligomis ėmė sirgti dvidešimtmetės ar dar jaunesnės merginos. Kokios to priežastys? „Sunku pasakyti, bet spėjame, kad dėl to, jog mergaitės anksčiau subręsta, anksčiau pradeda lytinį gyvenimą, įtakos turi greitas mūsų gyvenimo tempas, stresai, nesveika mityba, neišsimiegojimas, persišaldymai. Labai daug ateina mergaičių, kurias vargina itin skausmingos mėnesinės, priešmenstruacinis sindromas“,- pasakojo gydytoja. Į patyrusias centro medikes kreipiasi daug emigravusių tautiečių. „Kai grįžta aplankyti namiškių, būtinai aplanko ir ginekologą su odontologu“,- juokavo gydytoja V. Šopagienė. Pasak medikės, svetur gyvenančios moterys dažnai turi rimtų sveikatos problemų, nes delsė ar neturėjo galimybių laiku kreiptis į medikus. Vasaros sezono metu  Kretingos „Northway“ medicinos centras sulaukia ir pajūryje poilsiaujančių moterų, kurios randa laiko ne tik saulės teikiamiems malonumams, bet ir savo sveikatos pasitikrinimui.