Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Pamilti save padeda plastikos chirurgai

Į „Northway“ medicinos centrą Kretingoje periodiškai atvyksta plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Arūnas Jankauskas. Jis atlieka operacijas vaikams ir suaugusiesiems: odos darinių, apgamų šalinimą, atlėpusių ausų korekciją,  randų, vokų  plastikos, taip pat įvairias grožio procedūras.
Pastaruoju metu ypač padaugėjo besikreipiančių dėl įvairių grožio procedūrų.
„Kiekvienas žmogus nori būti originalus, tačiau jei bruožai neatitinka visuomenės apibrėžtų standartų, jaučiasi blogai. Atlėpusios ausys, užkritę akių vokai, plokščia krūtinė – dalis žmonių nenori ar negali susitaikyti su tuo, kas duota gamtos. Tuomet galime padėti mes“, – sako dr. Arūnas Jankauskas.

Raukšlių korekcija botulino toksino injekcijomis

Botulino toksinas buvo pagamintas gydyti tam tikras neurologines būkles – spazminį, cerebrinį paralyžių, nes juo galima atpalaiduoti raumenis. Tik vėliau buvo pastebėta, kad botulino toksinas tinkamas ir norint sumažinti raumenų tonusą veide ar net blokuoti prakaito liaukų veiklą.
Tad sprendžiant veido senėjimo problemas botulio toksinas dažniausiai naudojamas kaktos raukšlių korekcijai ir raukšlių aplink akis sumažinimui. Taip pat jis labai tinka gydyti pažastų ir delnų hiperhidrozę – padidėjusį prakaitavimą.
Botulino toksino poveikio trukmė priklauso nuo koreguojamos vietos, dozės, raumenų stiprumo ir paties paciento organizmo. Vis tik botulio toksinas jaunystės nesugrąžins – jis tik tam tikroje vietoje raumenį padaro mažiau judriu, oda mažiau raukšlėjasi, nyksta esamos gilios raukšlės ir tam tikrą laiką nesusidaro naujos. Norint, išlaikyti gaunamą efektą, injekcijas reikia reguliariai kartoti.
Jei botulio toksinas naudojamas prakaitavimui mažinti, jis labai veiksmingas apie 6 mėnesius, dar keletą mėnesių prakaito išsiskiria mažiau, o po to procedūrą vėl reikia kartoti.

Raukšlių lyginimas hialurono rūgšties injekcijomis. Lūpų, skruostų tūrio padidinimas.

Hialurono rūgšties užpildo veikimas yra visiškai kitas nei botulio toksino.
Hialurono rūgštis yra žmogaus tarpląsteliniame skystyje, tačiau jos kiekis senstant mažėja. Plastikos chirurgų naudojama hialurono rūgštis – tai sintetiniu būdu sukurta medžiaga. Ji yra gelio pavidalo ir sušvirkščiama po raukšle.
Medžiaga organizme suskyla po metų ar pusantrų – per tą laiką raukšlės lyginasi, audinių būklė gerėja, oda tampa standesnė, skatinama jungiamojo audinio regeneracija.
Hialurono rūgštis labiausiai tinka nosies-lūpų raukšlei panaikinti, lūpų, skruostų tūrio, net ir veido ovalo atstatymui. Jokios komplikacijos, susijusios su mimika, negresia – tiesiog atstatomas veido tūris ir panaikinamos gilios raukšlės.

Viršutinių vokų plastika

Dažniausiai pacientai skundžiasi, kad dėl užkritusių vokų sunku skaityti, žiūrėti televizorių, pavargsta akys. Tai labai saugi ir rezultatyvi procedūra, kuri tikrai efektyviai gerina pacientų savijautą.
Operacijos metu yra pašalinamas odos, raumens perteklius, jei yra – riebalinės išvaržos. Praėjus penkioms dienoms po operacijos pašalinamos siūlės. Po vokų plastikos pacientai dienos stacionare praleidžia 3-4 valandas – tuo metu specialiais paketais vėsinami akių vokai. Likusią dienos dalį pacientams rekomenduojama gulėti namuose, toliau vėsinant operuotą vietą.
Tikimybė, kad užkritusių akių vokų operaciją teks kada nors kartoti – labai nedidelė.
Medicinos centras yra sudaręs sutartis su teritorine ligoniu kasa, todėl bazinė operacijos kaina yra apmokama iš PSDF biudžeto lėšų.

Atlėpusių ausų plastika

Atlėpusių ausų plastikos operacijos atliekamos tiek suaugusiems, tiek vaikams. Dažniausiai šiai operacijai tėvai atveda maždaug 6 metų amžiaus vaikus, kurie ruošiasi į mokyklą. Tačiau operuoti tenka ir nemažai vyresnio amžiaus pacientų, kurie daugelį metų jautė kompleksą dėl atlėpusių ausų ir pagaliau ryžosi operacijai.
Atlėpusių ausų plastikos prireikia tiek vyrams, tiek moterims, tenka koreguoti tiek vieną ausį, tiek abi ausis. Operacijos metu suminkštinama ausies kriauklės kremzlė ir ji užfiksuojama kitoje padėtyje, taip, kad ausis nebūtų atlėpusi. Praėjus kelioms valandoms po operacijos pacientai vyksta namo, kitą dieną atvyksta perrišimui. Po savaitės siūlai pašalinami.
“Northway” medicinos centras yra sudaręs sutartis su teritorine ligonių kasa, todėl bazinė operacijos dėl įgimtų ausies deformacijų kaina apmokama iš PSDF biudžeto lėšų.

Visos šios   minėtos procedūros ir operacijos atliekamos Kretingos „Northway „ medicinos centre Dėl kitų  plastinių operacijų : krūtų didinimo ar mažinimo , krūtų pakėlimo, pilvo sienos plastikos, sėdmenų, blauzdų plastikos, veido odos patempimo ar veido ovalo atsatymo  plastikos chirurgas A.Jankauskas konsultuoja vietoje, o pačias operacijas atlieka Vilniaus „Northway“ chirurgijos centre.

Estetinės-plastinės chirurgijos operacijos ir procedūros, atliekamos  „Northway“ medicinos centre Vilniuje:
• Atlėpusių ausų korekcija
• Viršutinių, apatinių vokų plastika
• Veido odos patempimas
• Krūtų didinimas
• Krūtų mažinimas (redukcija)
• Krūtų pakėlimas
• Pilvo sienos plastika
• Riebalų nusiurbimas
• Sėdmenų plastika
• Blauzdų plastika
• Randų plastinės operacijos
• Veido ovalo atstatymas
• Raukšlių korekcija botulino toksino injekcijomis
• Nosies-lūpų raukšlių lyginimas hialurono rūgšties preparatų injekcijomis, riebalų injekcijomis
• Lūpų storinimas, viršutinės lūpos kontūro formavimas hialurono rūgšties preparatų injekcijomis, riebalų injekcijomis
• Gausaus prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis
• Apgamų, hemangiomų, gerybinių navikų, kapiliarinių kraujosrūvų kitų odos darinių šalinimas radiochirurginiu būdu
• Nepageidaujamų pavienių plaukų šalinimas radiochirurginiu būdu
• Kraujagyslinių odos darinių šalinimas radiochirurginiu būdu