Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Intra Uterininė Tubo Peritonealinė Inseminacija (IUTPI)

Tai naujas inseminacijos būdas, kurio metu naudojamas 10 ml specialiai paruoštos spermos kiekis. Klinikinės praktikos patirtis rodo, kad kai kuriais atvejais 4 ml paruoštos spermos kiekis, naudojamas falopinei perfuzijai yra per mažas, kad pratekėtų per kiaušintakių angas. Taip yra todėl, kad intrauterininis spaudimas, pasiekiamas naudojant tokį tūrį, gali būti nepakankamas. Tokiu būdu pradėtas naudoti didesnis paruoštos spermos tūris.
10 ml paruoštos spermos naudojimas reikšmingai pagerina pastojimo tikimybę ir gydymo rezultatus, tad vis dažniau naudojamas kaip pirmo pasirinkimo metodas.

Metodo patikimumas ir efektyvumas yra įrodytas klinikiniais tyrimais, kurių rezultatai publikuoti „Medical Journal Fertility and Sterility“ 2006 metais. Optimistiškai nuteikiantys duomenys apie šią metodiką buvo pristatyti ir Europos Andrologijos kongrese Atėnuose 2010 metais. 

Klinikiniai stebėjimai ir patirtis rodo, kad naudojant didesnį nei 0,5 ml paruoštos spermos tūrį, inseminatas užpildo gimdos ertmę ir perteklius turi tendenciją ištekėti per gimdos kaklelio kanalą į makštį, nes ovuliacijos metu gimdos kaklelis fiziologiškai yra praviras. Norint inseminuoti didesnį paruoštos spermos tūrį ir atlikti IUTPI, būtina užspausti gimdos kaklelį. Tam sukurtas specialus medicininis instrumentas, gimdos kaklelio spaustuvas, vadinamas DNB (Double Nut Bivalve). Jo pagalba užtikrinamas paruoštos spermos tekėjimas norima kryptimi ir apsisaugoma nuo tekėtimo į makštį.