Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
LT RU

Intrauterininė inseminacija (IUI) su specialia pompa

Naujas būdas atlikti intrauterininę inseminaciją (IUI) – lėto paruoštos spermos leidimo technika per „EVIE“ pompą. Tai prietaisas, įgalinantis leisti paruoštą spermą į gimdą žymiai lėčiau, nei tai yra atliekama tradiciniu IUI metodu.
„EVIE“ pompą sudaro kateteris, kuris yra įvedamas į gimdą, pompa su chronometru, inseminacijos švirkštas ir dirželis. Dirželiu prietaisas tvirtinamas prie moters šlaunies. Pompos pagalba paruošta sperma labai lėtai leidžiama į moters gimdą. Tuo pat metu moteris gali gyventi įprastą gyvenimą ir lengvai pati pašalinti prietaisą po kelių valandų. Šis patentuotas prietaisas pristatytas Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos (ESHRE) konferencijoje Romoje 2010 metais ir sulaukęs didelio susidomėjimo. „EVIE“ produktas aprobuotas tiek Europoje (CE ženklas), tiek JAV (FDA), o klinikinėje praktikoje naudojimas nuo 2011 metų.

„EVIE“ pompa sudaro sąlygas lėtai, per 3-4 valandas suleisti paruoštą spermą į gimdą. Imituojant natūralų procesą, tokia lėto suleidimo sistema padidina galimybių ribas, kadangi patenka didesnis judrių spermijų kiekis per ilgesnį laiką. Taigi galimybės jiems pasiekti kiaušialąstę padidėja. Metodo privalumas, lyginant su standartine IUI, tas, kad apsaugoma nuo spermos ištekėjimo į makštį. Tradicinės IUI procedūros metu visa paruošta sperma yra vienmomentiškai patalpinama gimdoje, tad didelis spermijų kiekis pasiekia kiaušialąstę. Tuomet gali sutrikti apvaisinimo procesas, nes natūralaus apvaisinimo metu kiaušintakio ampulinę dalį pasiekia tik nedidelis judrių spermijų kiekis. Naudojant fiziologišką lėto spermijų leidimo sistemą, manoma, kiaušialąstės imlumas spermijams ir apvaisinimo fiziologiniams procesams gali būti geresnis. Todėl pirminiai tyrimai, naudojant „EVIE“ sistemą rodo sėkmės tikimybę, panašią į apvaisinimo moters kūne (IVF) metodikos, – labiau invazinio ir brangesnio nevaisingumo gydymo metodo.

Tokie tyrimai atlikti Anglijoje, Vokietijoje ir Izraelyje. Jų duomenimis,  net iki 30 procentų pacienčių, gydytų naudojant „EVIE“, lydėjo sėkmė. Tai labai artima IVF sėkmės tikimybei. „EVIE“ gydytų pacienčių grupėje buvo nustatyta dvigubai daugiau nėštumų, nei naudojant tradicinę IUI techniką. Kadangi daugumai nevaisingų porų gydymo pradžioje yra siūlomos 3-6 tradicinės IUI procedūros, „EVIE“ metodika gali pagerinti gydymo rezultatus.